Bambusové ručníky

Jeho hebkost je bezkonkurenční, savost je několikrát vyšší než u bavlny a jeho složení je 100% přírodní!
Bambus je veleben jako nová zázračná textilie, nový typ ekologicky šetrného textilního materiálu 21. století. Bambus roste v tropických zemích v prostředí bez pesticidů. Je to přírodní celulózové vlákno, které se zpracovává na přízi bez přidávání chemikálií a je stoprocentně biologicky odbouratelný v půdě působením mikroorganismů a slunečního záření, přičemž nezpůsobuje žádné znečištění životního prostředí. Obsahuje přirozené antibakteriální složky, které zamezují přístupu baktérií a jsou tedy ideální pro každodenní hygienu. Tato antibakteriální charakteristika a její účinky, napomáhají udržovat Vaši kůži čistou a je zřetelná dokonce po mnohém vyprání.
Mikroskopická struktura bambusového příze zvyšuje dýchatelnost froté tkaniny.
Bambusová vlákna jsou nejenom antibakteriální, ale i protiplísňová a antistatická. Jejich přirozená antibiotická funkce zamezuje přístupu baktérií, takže nedochází ke vzniku nepříjemných pachů.
Díky unikátnímu složení bambusových vláken, jejichž průřez je tvořen rozličnými mikroskopickými mezírkami a dírkami, savost tohoto materiálu je třikrát vyšší než u bavlny.
Ručník, jehož vlas je utkán ze 100% neběleného bambusového vlákna je neuvěřitelně savý. (Tuto vlastnost jsme ověřovali tím, že jsme nalili sklenici vody na ručník a on ji okamžitě vsáknul!)
Tyto ručníky váží 650 g /m², takže jsou mnohem silnější než ručníky obvyklé kvality, jejichž váha dosahuje přibližně 400g. Tyto vysoce jakostní ručníky jsou utkány velice kvalitně (v žakárových tkalcovnách).
Bambusové ručníky jsou na dotyk velice jemné, ale na druhou stranu mají vysokou odolnost proti oděru, což z nich činí velice trvanlivé výrobky, odolné proti opotřebení. Při jejich výrobě se na utkání smyčky (vlasu) používá bambusová příze a bavlna je použita na utkání základu (osnova-útek). Celkové množství použitých vláken (dle plošné hmotnosti-gramáže) je tvořeno ze 65% bambusem a ze 35% bavlnou.
Díky unikátnímu složení bambusových vláken, jejichž průřez je tvořen rozličnými mikroskopickými mezírkami a dírkami, savost tohoto matriálu je třikrát vyšší než u bavlny.
Díky svým nepřekonatelným vlastnostem jako jsou přirozená hebkost s nádherným hedvábným leskem, naše bambusové ručníky jsou ideální k zabalení po koupeli nebo sprchování. Tyto ručníky, v teplých, přírodně bohatých krémových barvách, mají 3x vyšší savost než bavlna. Přírodní antibakteriální vlastnosti bambusu a jeho hebkost přinášejí požitek i té nejcitlivější pokožce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *